با توسعه فعالیت‌ها و رقابتی‌تر شدن بازارها، هرگونه تاخیر در به روز رسانی و درنگ در تعالی فعالیت‌های بازرگانی و بازاریابی شرکت‌ها محکوم به شکست است. نیک می‌دانیم که شکست و یا حتی عقب ماندن از رقبا در دنیای کنونی نسبت به گذشته چقدر متفاوت شده است. بازارهای کنونی دائماً دست‌خوش تغییرات لحظه‌ای و خلاقانه‌ای قرار می‌گیرد که پافشاری بر روی متد و روش‌های سنتی و یا قدیمی‌ استقبال از فروپاشی و شکست است.

مدیران و مالکین شرکت‌ها و سازمان‌های پیشرو و پیشتاز می‌دانند که برای بقاء و یکه‌تازی تضمینی وجود ندارد و کاهش ریسک‌های خطر آفرین و توسعه و تعالی دائمی ‌با چاشنی خلاقیت و نوآوری در بازاریابی آن‌هاست که می‌تواند آینده آنها را تثبیت کند. لذا به جای صرف هزینه‌های بسیار بر روی کارخانجات و تجهیزات خود تمامی ‌تلاش خود را برای به‌دست آوردن حجم مشتریان جدید، جلب و جذب مشتریان رقبا، رضایت‌مندی بیشتر و وفادار ساختن مشتریان به کمپانی و برند، به دست‌آوردن قلب و ذهن مشتری، ورود به بازارهای جدید و اقیانوس‌های آبی، پاسخ‌دهی به نیازهای پنهان، آینده پژوهی در مورد نیازهای آتی، رفتارشناسی و جامعه شناسی، فروش همگام با نگرش خرید مشتری، تولید و ارائه خدمات در شان و انتظارات مشتریان، ایجاد سهولت و دسترسی مشتریان جهت خرید و… به کار می‌گیرند.

در کشور ما همچون سایر کشورهای دیگر، سالانه انبوهی از سمینارها و همایش‌های تخصصی، دوره‌های مدیریتی، وُرک‌شاپ‌های عمومی ‌و اختصاصی و… در حوزه کسب و کار برگزار می‌شود، با اینکه نمی‌توان تاثیر آن‌ها را در بهبود و تغییرات جزئی کسب و کارها نادیده گرفت، اما باز هم نمی‌توان گفت که برگزاری این نوع از رویدادها توانسته است کسب و کارهای داخلی را به نقطه‌ای قابل ملاحظه و قابل تامل برساند. علت این موضوع این است که در اغلب سمینارها، همایش‌ها و کنفرانس‌ها به جای حل مسئله به شرح واقعه پرداخته می‌شود، در دوره‌ها و وُرک شاپ‌ها به جای خلاقیت و بیان راهکارهای عملی روش‌های تئوریک روز جهان بیان می‌شود.

حال سئوال اینجاست، شرکت و یا سازمان ایرانی جهت بقاء در کسب و کار خود در درون کشور و یا ورود به بازارهای بین‌المللی می‌بایست چگونه از این دانش بهره گیرند، چگونه می‌بایست خود را بسنجد که آیا استانداردها و روش‌های مارکتینگ آنها می‌تواند حضور و موفقیتشان را در بازارهای جهانی تضمین کند. پاسخ این سئوال را می‌توان اینگونه داد که مهم‌تر از برگزاری دوره، سمینار و همایش وجود نهادی است که عامل ارزیابی و عارضه‌یابی شرکت‌ها و سازمان‌ها بوده تا آنها را در سطح بالا و هم‌تراز با استانداردهای کیفی و کمی ‌در حوزه مارکتینگ دسته بندی، سطح بندی و رتبه بندی کند و آنها را به سوی جهانی شدن سوق دهد.

در حال حاضر شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی پر هستند از مدیران ارشد و میانی توانمند، برنامه‌ریزان و مشاوران خلاق، کارشناسان و سوپروایزران مجرب که پتانسیل بسیار بالایی در مسیر توسعه و تعالی مارکتینگ کشور دارند. مجموعه تخصصی Iranian Marketing Awards جهت حمایت، هدایت و ارزش‌گذاری تمامی‌ فعالیت‌های مارکتینگ فعالین حوزه کسب و کار تشکیل گردیده است تا بتواند یاری‌گر فعالین اقتصادی، تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات ایرانی در سراسر جهان باشد.