بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ

کوچینگ​نگ کسب و کار چیست و چه می‌کند؟ در واقع کوچینگ ترکیبی از مهم‌ترین سرفصل‌های زندگی و کسب‌ و کار است. کوچینگ؛ حرفه‌ای است نوظهور که آمیخته‌ای میان رشته‌ای از مفاهیم مدیریت، روانشناسی، رهبری، کسب و ‌کار، توسعه فردی و شخصی است. کوچ یا همان مربی کسی است که با سالها تجربه و علم روز با نگاهی حمایتگر و متعهد به یاری مراجع می‌شتابد تا با کشف نیازها و ادراک آنچه برای وی خوب و ایده‌آل است او را از گذشته خود رها و به ایده‌های آتی وی هدایت نماید و‌ گام به ‌گام از نخستین قدم‌ها تا بالاترین سطح کیفی و کمی سرنوشت شخصی و کسب و کار او را همراهی نموده و توانمندی‌های ارزشمند را از ایده‌های ناشدنی تمیز دهد و برای وی برنامه‌های مدون و راهگشا تدوین و تبیین نماید تا در نهایت موفقیت قطعی وی را نظاره‌گر باشد.

بیزینس کوچینگ

کوچینگ کسب و کار چیست و چه می‌کند؟

در واقع کوچینگ ترکیبی از مهم‌ترین سرفصل‌های زندگی و کسب‌ و کار است. کوچینگ؛ حرفه‌ای است نوظهور که آمیخته‌ای میان رشته‌ای از مفاهیم مدیریت، روانشناسی، رهبری، کسب و ‌کار، توسعه فردی و شخصی است. کوچ یا همان مربی کسی است که با سالها تجربه و علم روز با نگاهی حمایتگر و متعهد به یاری مراجع می‌شتابد تا با کشف نیازها و ادراک آنچه برای وی خوب و ایده‌آل است او را از گذشته خود رها و به ایده‌های آتی وی هدایت نماید و‌ گام به ‌گام از نخستین قدم‌ها تا بالاترین سطح کیفی و کمی سرنوشت شخصی و کسب و کار او را همراهی نموده و توانمندی‌های ارزشمند را از ایده‌های ناشدنی تمیز دهد و برای وی برنامه‌های مدون و راهگشا تدوین و تبیین نماید تا در نهایت موفقیت قطعی وی را نظاره‌گر باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کوچینگ چه چیزی نیست؟

هر چند که کوچینگ عمیقاً سرفصل‌های روانشناسی و مشاوره را وام‌دار است اما باید بدانیم که کوچینگ مشاوره‌‌، روانشناسی و روانکاوی و یا منتورینگ نیست. مشاورین اشخاصی هستند که غالباً به تخصص خویش در یک رشته می‌پردازند و مستقیماً سعی در به کارگیری تجربیات خویش در راه کمک به مراجع می‌نمایند. روانشناسان و روانکاوان به دنبال کشف علل و معلول باعث شده در شرایط مُراجع هستند و با ارائه راهکار و هدایتگری آنها را حمایت می‌کنند و وضعیتشان را بهبود می‌دهند، منتورها (رایزن ها) کسانی هستند که تخصصاً به انتقال تجربه به صورت الگوهای رفتاری و دانشی به مـراجع وی را نصیحت وار به پیش هدایت می‌کنند. این در حالی است که کوچ حرفه‌ای نه رابطه درمانگری، مشاوره‌ای، الگوسازی و کاشف گذشته مُراجع را داشته و نه سعی در تصمیم‌گیری برای وی را دارد. کوچ ایده‌های وی را می‌شنود، می‌سنجد، سئوالات سنجیده و تخصصی برای دریافت پاسخ‌های ارزشمند می‌پرسد، او را در انتخاب و تصمیم توانمند می‌سازد، همراه او رکاب می‌زند و تا رسیدن به سرمنزل مقصود وی را تنها نمی‌گذارد!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کوچینگ حرفه‌ای از نگاه ICF:                                    

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ، کوچینگ را اینگونه تعریف نموده است:
کوچینگ؛ نوعی مشارکت مستمر در جهت کمک رسانی به مُراجع (کوچی) است که باعث می‌شود مراجع به فکر فرو رفته، خلاقیت و ایده‌های ذهنی وی بروز نموده و با بکارگیری توانمندی‌ها و تخصص‌های وی نتایج رضایت‌بخش در زندگی و کسب و‌ کار حرفه‌ای او نمود پیدا کند و او را به توفیقات ارزشمند برساند.
حدود یک سوم از شرکت‌های برتر لیست فورچون 500 از خدمات کوچینگ استفاده کرده‌اند. با سرعتی تصاعدی و وصف نشدنی تعداد بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها به منظور تعالی هر چه بیشتر و دستیابی به موفقیت با خدمات کوچینگ همراه شده‌اند و انتظار می‌رود این روند سریع‌تر و همگانی‌تر نیز بشود. * فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (International Coaching Federation): یک موسسه حرفه‌ای برای تمامی کوچ‌هاست که درسال 1995 به صورت غیر‌انتفاعی در آمریکا پایه گذاری شد. اطلاعات بیشتر در مورد ICF و انواع کوچینگ را می‌توانید در سایت www.coachfederation.org بیابید. * لیست برترین شرکت‌های بین‌المللی فورچون 500 شامل شرکت‌های بزرگ و فعال در ایالات متحده آمریکا با بالاترین درآمد مالی که هر ساله توسط مجله Fortune 500 انتخاب و معرفی می‌شوند.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهم‌ترین کوچینگ‌های کسب و کار در جهان

یکی از مؤثرترین و اصلی‌ترین مهارت‌های رهبری و مدیریت، توانایی کوچینگ مدیران برای کارمندان و پرسنل سازمانی خویش است. کشف استعداد‌ها و توانمندی‌های پرسنل و هدایت آنها به سوی عالی‌ترین درجات و جایگاه‌های سازمانی و اخذ والاترین نتایج.

مشــاور ، منتــور و کــوچ

جالب است بدانید مشاغل مشـاوره، منتـورینگ و کوچـینگ بسیار شـبیه به هم هستند، اما در عمـل و اجرا بسیار متفاوتند. اخذ کمک از متخصصان حوزه کسب و کار با هر نام و سمت می تواند برای آن کسب و کار مفید و حتی مثمر ثمر باشد، اما موضوع مهم آنجاست که این همیاری و همدلی می بایست درست، صحیح و مفید فایده باشد. مدیران می بایست با شناخت دقـیق و موشـکافانه وضعیت موجود سـازمان و نیاز واقـعی خود نسبت به انتخاب هر یک از متخـصصین زیر اقدام نمایند.

چرا کسب و کارها نیازمند خدمات کوچینگ هستند؟

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده سازمان‌ها و شرکت‌ها از کوچینگ نرخ بازدهی بالا و واقعی آن باشد. بازده سرمایه با نزدیک به شش برابر هزینه اولیه آمار فوق‌العاده ایست که موسسه کوچینگ کسب و کارها و سازمان‌های منچستر انگلستان منتشر نموده است. شرکت‌ها و سازمان‌هایی که برای مدیران خود خدمات کوچینگ دریافت کرده‌اند، متوجه تغییرات مشهود در نتایج مورد انتظار، بهبود چشمگیر در بهره‌وری و عملکرد فرآیندها، افزایش کیفیت در خدمات و تولیدات، افزایش توان اجرایی سازمانی، رضایتمندی بیشتر از طریق خدمات مشتریان و همچنین افزایش رتبه سهام خود شده‌اند.

 

 

 
10 دلیل مهمی که کسب و‌ کارها به کوچ نیاز دارند:
-01 یادگیری از پیشگامان با تجربه و تحلیل‌گر برای هوشمندانه کار کردن به جای سخت کار‌ کردن
-02 صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها برای مدیریت هرچه بهتر و سازماندهی کاراتر
-03 بهره‌مندی از اهرم‌های تصاعد و پویایی و خِرد کوچ‌ها و مدیران با اندیشه
-04 افزایش درآمد و کسب راهکارهای فوق‌العاده جهت شتابدهی کسب و ‌کار
-05 توان‌افزایی و افزایش بهره‌وری و راندمان تیم‌های اجرایی
-06 توسعه فعالیت‌ها و گستره خدمات و محصولات در رقابت با رقبا
-07 پیش‌گیری از سایر رقبا و برندسازی در بازارهای رقابتی
-08 بدست‌آوری موقعیت‌ها و فرصت‌های طلایی کسب و ‌کار
-09 تحلیل و آنالیز دقیق و صحیح در شرایط خاص و بحرانی
-10 مدیریت و رهبری هر چه بهتر سازمان و هدایت تیم‌های اجرایی و فنی

کـوچ به مـُراجـع (کـوچی) نمی‌گـوید که چه کار‌ کند،

بلکه شرایط را برای درک و تشخیص او فراهم می‌کند.

 

 

 

مهم‌ترین ویژگی‌های یک کوچ حرفه‌ای:

به آمار فوق‌العاده و جذاب زیر توجه کنید!

70 درصد مدیران و صاحبین کسب و ‌کار، که در کنار خود یک کوچ حرفه‌ای کسب و ‌کار داشته‌اند، توانسته‌اند عملکرد خود را بهبود دهند. بازده بازگشت نرخ سرمایه کوچینگ بالای 600% می باشد. تنها 12% از شکست شرکت‌ها و سازمان‌ها وابسته به عوامل بیرونی کسب و ‌کارهاست و 88% از شکست و سقوط شرکت‌ها وابسته به مسائل و مشکلات داخلی آنهاست. بیزینس کوچینگ یا مربی‌گری کسب و ‌کار جزء سه حرفه با بالاترین سرعت رشد در جهان است. افزایش سه برابری درآمد برای 78% از صاحبین کسب و ‌کارها که از کوچ کسب و ‌کار بهره برده‌اند. کوچینگ ریشه در علوم رفتاری دارد که به خودی خود باعث تغییرات ساختاری رفتار در سازمان می‌شود، کوچینگ کسب و‌ کار، عامل دستیابی به درآمد قطعی و عملکرد واقعی سازمان هاست، بنابر این سازمان ها حاضر به پرداخت حق الزحمه کوچ به صورت سالیانه می باشند که این عدد سالیانه چیزی بین یکصد تا هشتصد میلیون تومان درآمد خواهد بود. حق الزحمه و دستمزد هر ساعت یک کوچ حرفه‌ای حداقل 800 هزار تومان و برای کسب و‌ کارهای متوسط و سازمان‌‎های بزرگ نزدیک به 2.5 میلیون تومان است. محاسبه درآمد ماهیانه و سالیانه یک کوچ کار سختی نیست! به این جریان درآمدی مشاوره‌های تلفنی و آنلاین (از راه دور) را هم اضافه کنید.

اگر شما هم رویای تبدیل شدن به یک کوچ حرفه‌ای کسب و کار را دارید، باید بدانید که کوچینگ حرفه بسیار دشواری است

و به عشق، علاقه، پشتکار و تلاش مستمر نیاز دارد، واقعیت این است که درآمد آتی آن آنقدر زیاد است که ارزش ورود به این حرفه را دارد!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرم ثبت نام 

بیزینس کوچینیگ

    سبد خرید